SDH Tišnov

26.výjezd jednotky - Požár potravin na sporáku

Květnická 1614, Tišnov

Den s hasiči v Tišnově

Dne 2.6.2012 se na náměstí Míru v Tišnově konal Den s hasiči a integrovaným záchranným systémem České republiky. Během sobotního dopoledne bylo možno shlédnout techniku a vybavení všech složek Integrovaného záchranného systému ČR, děti si mohly vyzkoušet svou šikovnost při "hašení" dvou domečků. Za tak náročnou činnost byly odměněny drobnou sladkostí a papírovou skládačkou s preventivně výchovnou tématikou. Jednotka sboru dobrovolných hasičů se pochlubila novým dopravním automobilem, který na podzim minulého roku za přispění Jihomoravského kraje zakoupilo město Tišnov. Letošní hlavní ukázka patřila zásahu na nebezpečnou látku, což je jedna z činností Hasičského záchranného sboru České republiky. Ukázka byla provedena jednotkou SDH Tišnov ve spolupráci s tišnovskými chemiky ze Školicího střediska a laboratoře Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje. Závěr dopoledne byl věnován ukázkám hašení, kde si stateční zájemci z řad veřejnosti mohli vyzkoušet hašení speciálním hasebním prostředkem IFEX a široké veřejnosti bylo představeno hašení různými hasícími přístroji.

© 2010 - 2018 SDH Tišnov, web Ing. Tomáš Herrman, Ph.D.